Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Ο Φείδωνας Άργους κέρδισε με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης – Νέο παιχνίδι στην Τρίπολη αυτή τη φορά

Την ήττα με 1-0, γνώρισε στο Κιβέρι της Αργολίδας, απ’ τον Φείδωνα του Άργους, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Αστέρα Τρίπολης.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε, ακριβώς στο τελευταίο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του αγώνα.

Ο Αστέρας, είχε την εδαφική υπεροχή, σ’ όλο σχεδόν το ματς, επικράτησε στη δύναμη, είχε κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο, η ομάδα της Αργολίδας ήταν αυτή που έφτασε κοντά στο γκολ.

Στο 39ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, η Τριανταφύλλου του Φείδωνα, είχε οριζόντιο δοκάρι.

Στο β’ μέρος, δεν δημιουργήθηκαν σοβαρές ευκαιρίες.

Ήταν ένα μέτριο παιχνίδι, που κυριάρχησαν τα μαρκαρίσματα, η δύναμη και τα πολλά λάθη.

Το παιχνίδι, βάδιζε προς το 0-0.

Ωστόσο, σε μία προωθημένη μπαλιά των γηπεδούχων και ενώ ο Αστέρας ήταν μπροστά, ήρθε το … γκολ για την ομάδα του Άργους.

Πολύ κόσμο συγκέντρωσε στο γήπεδο του Κιβερίου, ο γυναικείος αγώνας ποδοσφαίρου, ανάμεσα στον Φείδωνα Άργους και τον Αστέρα Τρίπολης

Η Καββαθά του Αστέρα, στην προσπάθειά της να διώξει την μπάλα που κατευθυνόταν προς την εστία της ομάδας της, την έστειλε με την προβολή που επιχείρησε, στην αριστερή γωνία του τέρματος. Η γκολκίπερ του Αστέρα, η Θεοδωρακοπούλου, παρά την προσπάθειά της, δεν μπόρεσε να την διώξει σωστά, με αποτέλεσμα, να επιτευχθεί το τέρμα για τον Φείδωνα.

Το κρίσιμο αυτό παιχνίδι της ανόδου, παρακολούθησε πλήθος κόσμου.

Στο γήπεδο βρέθηκαν πάρα πολλοί φίλοι του Αστέρα Τρίπολης, όπου και δημιούργησαν μία πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

Το … σοκ για τους Αστεριανούς ήταν μεγάλο.