Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Κεντρική Ελλάδα

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Προκριματικά Euro 2024: Η Ρουμανία πήρε το «επεισοδιακό» ματς με το Κόσοβο (2-0) κι ανέβηκε στη 2η θέση

Τα 55 λεπτά έφτασε η διακοπή στο Βουκουρέστι, μετά από πανό που ύψωσαν οι Ρουμάνοι οπαδοί με μήνυμα πολιτικού περιεχόμενου, ωστόσο ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά μετά από οδηγία της UEFA και ήρθε 2-0 υπέρ της Ρουμανίας.

Η αναμέτρηση της Ρουμανίας με το Κόσοβο διακόπηκε στο 17ο λεπτό, ύστερα από πανό των γηπεδούχων που εμφανίστηκε στην κερκίδα της “Νατσιονάλα Αρένα”, με το μήνυμα «Το Κόσοβο είναι Σερβία».

Partita sospesa a Bucarest tra #Romania e #Kosovo: dal pubblico rumeno si è sentito il coro “Kosovo è Serbia”, riportato anche su uno striscione. Un altro striscione recita invece “Moldavia è Romania”. pic.twitter.com/9GMHiJktFN