Κεντρική Ελλάδα

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Άνετα οι “Μπλαουγκράνα” με χατ-τρικ Λεβαντόφσκι

Η Μπαρτσελόνα δεν είχε κανένα πρόβλημα στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League και με μεγάλο πρωταγωνιστή της τον Πολωνό επιθετικό, επιβλήθηκε της Βικτόρια Πλζεν στο “Καμπ Νόου” με το εμφατικό 5-1.

Ο αγώνας

Η Μπαρτσελόνα άρχισε πολύ δυναμικά την αναμέτρηση και μόλις στο 13ο λεπτό, ο Κεσί άνοιξε το σκορ του αγώνα με μια δύσκολη κεφαλιά, μετά από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Κουντέ. Αυτό ήταν και το πιο γρήγορο γκολ σε ντεμπούτο παίκτη των Καταλανών στο Champions League. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ασκούν πίεση στους Τσέχους και στο 34ο λεπτό, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι μετά από μια εξαιρετική συνεργασία του με τον Σέρχι Ρομπέρτο, κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

ΓΚΟΛ: 13′ Κεσί, 34′, 45+3′, 67′ Λεβαντόφσκι, 71′ Τόρες / 44′ Σίκορα

Κίτρινες: 4′ Πέρνιτσα, 27′ Μοσκέρα, 56′ Χορί, 62′ Γεμέλκα

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Ρομπέρτο (46′ Πικέ), Κρίστενσεν, Κουντέ, Άλμπα, Κεσιέ, Φρένκι ντε Γιονγκ, Πέδρι, Ντεμπελέ, Λεβαντόβσκι, Φάτι (65′ Τόρες).

ΠΛΖΕΝ: Στάνεκ, Χάβελ, Χέιντα, Πέρνιτσα, Γεμέλκα, Κάλβατς, Μπούτσα, Σίκορα, Βλκάνοβα, Μοσκέρα, Χορί (66′ Μπασσέι).