Κεντρική Ελλάδα

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

«Άτρωτος» Ολυμπιακός νίκησε έστω και δύσκολα 95-89 τη Μακάμπι στο ΣΕΦ

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα, δυσκολεύτηκε για δύο δεκάλεπτα απέναντι στους Ισραηλινούς, αλλά παίρνοντας πόντους και άμυνες από το second unite και με τους Βεζένκοφ-ΜακΚίσικ να βγάζουν “φωτιές” στην επίθεση, πήρε τη νίκη με 95-89 και δεσπόζει στην κορυφή της Euroleague.

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στην κορυφή της Euroleague, αφού κέρδισε την Μακάμπι Τελ Αβίβ, για την 21η αγωνιστική, με 95-89 και βελτίωσε το ρεκόρ του στο 14-7. Από την πλευρά της, η ομάδα του Κάτας, υποχώρησε στο 11-10, αλλά παραμένει εντός οκτάδας. Οι Ισραηλινοί πρόβαλαν αντίσταση στο πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο και έφτασαν διψήφιες διαφορές, όμως από τη δεύτερη περίοδο και μετά, παραδόθηκαν στις ορέξεις των παικτών του Μπαρτζώκα, γνωρίζοντας την ένατη ήττα, σε δέκα εκτός έδρας παιχνίδια.