Κυριακή, 12 Μαΐου, 2024

Έγκλημα και τιμωρία στις καθυστερήσεις για τον Ολυμπιακό που έχασε 2-1 από τη Ναντ

Παρ’ ότι βρέθηκε πολύ κοντά στο να πάρει έναν σημαντικό βαθμό, ο Ολυμπιακός “λύγισε” στο “Μποζουάρ” και ηττήθηκε από τη Ναντ με 2-1, ξεκινώντας με το… αριστερό στη “μάχη” του 7ου ομίλου του Europa League.

Οι “ερυθρόλευκοι” δέχθηκαν για άλλη μια φορά γκολ στο φινάλε ενός ευρωπαϊκού αγώνα. Ο Γκεσάν στο 90’+3′ ήταν αυτός που χάρισε τη νίκη στη γαλλική ομάδα. Νωρίτερα, η ομάδα του Μποζουάρ είχε δείξει καλύτερο συνολικά πρόσωπο, με τους Πρωταθλητές όμως, να ισοφαρίζουν στις αρχές του δεύτερου μέρους και να κρατάνε την ισοπαλία για σχεδόν 45 λεπτά. Πλέον, Ναντ και Φράιμπουργκ βρίσκονται στην κορυφή του γκρουπ, έχοντας από τρεις βαθμούς αμφότερες. Ολυμπιακός και Καραμπάγκ έχουν μηδέν, με τους Πειραιώτες να έχουν τώρα δύο συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια (15/9 Φράιμπουργκ, 6/10 Καραμπάγκ).