Κεντρική Ελλάδα

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Παγκόσμιο Κύπελλο: Στους «16» το Μαρόκο

Το Μαρόκο με την νίκη του επί του Καναδά με 1-2, πήρε την πρωτιά του ομίλου αλλά και την πρόκριση στους «16» απέναντι στους «αδιάφορους» Καναδούς.

Πρώτο Ημίχρονο:

Ο Ζιγιές στο τρίτο λεπτό, έπειτα από γκάφα του τερματοφύλακα του Καναδά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το 0-2 ήρθε με μια εξαιρετική μπαλιά από τον Χακίμι στον Εν-Νεσιρί με αυτόν να τελειώνει την φάση, στο εικοστό τρίτο λεπτό. Ο Αγκέρτ όμως, κόντρα στη ροή του αγώνα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του, κάνοντας το 1-2 με αυτογκόλ στο τεσσαρακοστό λεπτό. Δεύτερο γκολ ακυρώθηκε στον Εν-Νεσιρί, καθώς κρίθηκε πως ο Αγκέρτ επηρέαζε το πεδίο του τερματοφύλακα.

Δεύτερο ημίχρονο:

Μεγάλη διπλή ευκαιρία είχε ο Καναδάς στο εβδομηκοστό πρώτο λεπτό, ωστόσο η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού έσκασε πάνω στην γραμμή του τέρματος και στην συνέχεια άουτ. Το δεύτερο μέρος δεν ήταν όσο θεαματικό ήταν το πρώτο και το τελικό σκορ ήταν το 1-2.

Αυτό το αποτέλεσμα έδωσε την πρόκριση στους Μαροκινούς, ολοκληρώνοντας την έκπληξη.