Κεντρική Ελλάδα

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Τρεις Έλληνες στην πρώτη δεκάδα του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας – Πανελληνιονίκης ο Καραΐσκος που τερμάτισε 7ος (video)

Μεγάλη επιτυχία για τα ελληνικά χρώματα στον 40ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, καθώς τρεις Έλληνες δρομείς τερμάτισαν στην πρώτη δεκάδα της τελικής κατάταξης.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος με χρόνο 2:22:37” τερμάτισε 7ος στην τελική κατάταξη σε ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό Μαραθώνιο που μετείχαν ελίτ δρομείς, όπως ο νικητής Κίπτο, ενώ παράλληλα ο Έλληνας κορυφαίος δρομέας τερμάτισε πρώτος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στο πλαίσιο του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας.

8ος στην τελική κατάταξη και δεύτερος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τερμάτισε ο Χαράλαμπος Πιτσώλης με χρόνο 2:23:34”, ενώ στην 9η θέση τερμάτισε ο Γιώργος Μίνος με χρόνο 2:23:56”, καταλαμβάνοντας παράλληλα την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ιδιαίτερα όμορφη ήταν η στιγμή που και οι τρεις Έλληνες δρομείς αγκαλιάστηκαν στη γραμμή τερματισμού.