Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Τη σόκαρε…

Η Αλμερία υποδέχθηκε τη Σεβίλλη στο “Μουνισιπάλ Στάντιουμ” και κατάφερε να της επιβληθεί με 2-1 χάρη σε γκολ του Ραμαζάνι και του Σαντίκ, με ανατροπή μάλιστα. Σκόρερ για τους Σεβιγιάνους χρίστηκε ο Τόρες.

Στο παιχνίδι που έκλεισε την τρίτη αγωνιστική για το Σάββατο (28/8) η Αλμερία κατάφερε να κάνει την έκπληξη και να πάρει το τρίποντο απέναντι στο σύνολο του Λοπετέγκι. Η Σεβίλλη κατάφερε να προηγηθεί με τον Τόρες στο 30ο λεπτό, με την ομάδα του Ρούμπι να φέρνει το παιχνίδι σε ισορροπία πριν τελειώσει το πρώτο 45λεπτο. Συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ραμαζάνι έγραψε το 1-1, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους “ιντάλικος”, οι οποίοι βρήκαν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με τον Σαντίκ στο 55ο λεπτό, δίνοντας… κεφάλι στο σκορ στην ομάδα του. Το σύνολο του Λοπετέγκι πίεσε, προκειμένου να βρει την ισοφάριση, χωρίς να τα καταφέρει όμως. Έτσι οι Σεβιγιάνοι μετά την πάροδο των πρώτων τρίων αγωνιστικών, έχουν συγκεντρώσει μόλις ένα βαθμό, με την Αλμερία να φτάνει πλέον τους τέσσερις.