Κεντρική Ελλάδα

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Νίκη εκτός έδρας για τον Πήγασο στο Λέχαιο

Με τη νίκη επέστρεψε ο Πήγασος από το Λέχαιο, επικρατώντας με σκορ 57 – 59  για την 14η αγωνιστική της Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αργολίδας Κορινθίας.

Η ομάδα της Βόρειας Κυνουρίας μπήκε δυνατά στον αγώνα από το πρώτο λεπτό και με όπλο την άμυνα προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 6 – 13.

Το ημίχρονο την βρήκε να προηγείται με έναν πόντο, αφού ο Λέοντας με εύστοχα τρίποντα μείωσε την διαφορά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο διατήρησε μια μικρή διαφορά και χωρίς να χάσει το προβάδισμα στο σκορ έφτασε στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου ψύχραιμοι από την γραμμή των ελεύθερων βολών επικράτησαν σε ένα πραγματικό ντέρμπι.

Δεκάλεπτα : (6-13)(28-29)(41-47)(57-59)

Λέοντας 2014 (Νταλίπης): Θεοδοσίου 3, Ραυτόπουλος 13 (1), Γεωργίου, Κεφαλάς 14, Μπαλτζής 9 (1), Γόγολας 2, Ηλίου, Καραμανλή 12 (2), Κορίζης 4

Πήγασος (Λαμπρόγιαννης): Μαντίκος 13 (1), Μετρητίκας, Ζαχαριάς 5 (1), Κοψαύτης  23 (5), Μαντάς, Διαμαντόγιαννης 9 (1), Νίτσιος 7 (1), Μαυριάς 2, Καρκούλης.